Polarisatie, ook onder christenen
Er is moed voor nodig om excuses te maken voor woorden die polarisatie in de hand werken. Ds. Paul Visser deed dat onlangs voor zijn preek over “the great reset”, waarin hij een verband legde tussen de ontwikkelingen rond de QR-code en het teken van het beest in Openbaring 13.1
Onze tijd kenmerkt zich door verregaande polarisatie. Zelfs leden van de Tweede Kamer spreken in het parlement openlijk over de regering als ‘het regime’, en over ministers als ‘verdachten’.
De boodschap zegt echter niet altijd iets over de boodschapper.
Na een grote strijd in de hemel zal satan op de aarde worden geworpen.7
Hij stelt dan de twee grote wereldleiders van de eindtijd aan: het beest uit de zee én het beest uit de aarde.8
Hun demonische macht leidt tot een wereldreligie waarin ieder zal moeten buigen voor een beeld,
én ieder een teken ontvangt om te kunnen kopen of verkopen.9
Velen zullen dat weigeren en een aantal zal de marteldood sterven.10
Al sinds de digitale revolutie vanaf 1970 is het voor ons heel goed voorstelbaar
dat beide leiders in de eindtijd op relatief eenvoudige wijze controle kunnen uitoefenen op ieders handel en wandel.
Het internet maakt niet alleen cash-loos betalen mogelijk, maar is dé drijvende kracht geworden van onze huidige maatschappij.
Nu het corona-virus wereldwijd wordt bestreden is het logisch om daarvoor een digitale bescherming te bedenken,
bijvoorbeeld een QR-code.
Het gebruik ervan kan natuurlijk doorslaan, maar is zoiets in principe anders dan het pokkenbriefje uit 1872?
Zonder zo’n briefje kon geen kind naar school.
Wie het niet had was aangewezen op thuisonderwijs.
Ds. G.H.Kersten (1882-1948), oprichter van de SGP, was groot tegenstander van deze vaccinatieplicht,
en uiteindelijk werd die in 1939 afgeschaft.
De discussies van 100 jaar geleden herhalen zich vandaag.
Laten we de QR-code niet groter maken dan die is, en ook niet de overheid als demonisch bestempelen. Zolang satan niet op de aarde is geworpen is de overheid “Gods dienares, u ten goede”.11 Dat betekent niet dat we de overheid blindelings vertrouwen, maar wél dat we in principe onderdanig zijn, zoals ook de Heer Jezus dat Zélf was.12
Er is nog geen vaccinatieplicht.
Laten we ervan uitgaan dat elke christen gewetensvol nadenkt over al of niet vaccineren.
Er zijn natuurlijk altijd uitzonderingen, maar iemand die zich wel laat vaccineren zwicht niet voor satan,
en iemand die het niet doet is geen complotdenker.